Evde Ek iş

Evlere Temizlik işi Veren Firmalar

Birçok kadın evde ek iş yapmak ister. Bazı bayanlarda evlere temizlik işi veren firmalar sayesinde, günlük temizlik yaparak ailesine katkıda bulunmaya çalışır. Bir çok bayanın geçim kaynağı diyebiliriz aslında. Parası gayet iyi olan bu işi, firma aracılığı ile değilde, kendi müşteriniz var ise daha fazla kazanç sağlarsınız. Temizlik şirketleri sizlerin üzerinden kazanç elde eder. Bugün mesela bir ev temizliği 150 TL ise, firma tarafından gönderilirseniz, size 100 TL verilir. Temizlik şirketi sırf iş bulduğu için 50 TL yi kendi alır.

Evlere Temizlik işi Veren Firmalar

Bu firmalara her ilden ulaşmanız mümkün. Genellikle temizlik malzemeleri satan firmalar, bu işi yapmaktadırlar. Fakat bu firmaların bir çoğu, aylık üzerinden sizleri çalıştırır.

Firma harici evde temizlik işi yapmak istiyorsanız, eş dost ve akrabalarınıza bu durumu belirtebilirsiniz. Bayanların sosyal aktivitesi fazla olduğundan dolayı, evde temizlik işi yapacak bayan arayan bir çok kişi bulunabilir.

Günlük Temizlik Ücretleri

Herhangi bir temizlik firmasında çalışacaksanız, örneğin aylık olarak 2000 TL maaş karşılığında anlaşırsanız, ve 28 gün boyunca evlere temizliğe gittiğinizi düşünürsek, firmanın asıl aldığı para 4200 TL dir ve bunun sadece 2000 TL sini size verir. Tabi bu anlaşma içinde sigortanızıda yapmak zorundadır. Evlere Temizlik işi Verem Firmalar ile anlaşırken fiyatı yüksek tutmaya çalışın.

Ama konu başında da söylediğimiz gibi, işi kendiniz bulursanız daha fazla kazanırsınız.

Evde temizlik işi yaparken, kullanacağınız bütün malzemeler, iş veren tarafından sizin isteğiniz doğrultusunda temin edilir. Sonuçta işi siz yapacaksınız ve hangi malzemeleri kullanacağınızıda siz belirleyeceksiniz.

Ev temizliği yapacaksanız ve kararlıysanız, işinizi titiz yapmanız çok önemlidir. Çalıştığınız evi kendi eviniz gibi görmeli, yapabildiğinizin en iyisini yapmaya özen göstermelisiniz.  Her hangi bir maddi zarara yol açmamak için, çalışırken dikkatli olmalı, kırılacak dökülecek malzemeler var ise, çalıştığınız ortamdan farklı bir yere taşıyarak, olası bir zararın önüne geçin.

Titizlikle yapılan ev işlerinde , iş verende beğenirse zaten, işin devamlılığı gelir ve sizi evde temizlik işi arayan kişilere de önerebilirler..

Sizlerde ev temizliği işi yapmak istiyorsanız, konu altından iş başvurusu yapabilirsiniz. Bu iş için eleman arayan kişiler yorumlarınıza göre değerlendirme yapacaklardır. Başvuru yaparken yaşadığınız şehri belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu