Evde Ek iş

Kışın Evde Para Kazandıran işler

Kış aylarına girdik ve bir çok mevsimlik işçi zor günler geçirmeye başladı. Biraz bu durumda olan insanların etkisi, birazda yardımcı olabilmek adına, Kışın Evde Para Kazandıran işler, konumuzu ele almaya karar verdik.

Özellikle de mevsimlik çalışarak, elmeğini kazanan insanlar, bu mevsimlerde farklı iş arayışlarına geçmektedirler. Fakat diğer mevsimlere göre, kış ayında iş bulmak biraz zor olabiliyor.
Bayanlar için;

Kışın Evde Para Kazandıran işler

Bu konuda erkeklere nazaran bayanlar daha şanslı diyebiliriz. Sizlere örnekleri ve açıklamalarını yaptığımız iş fikirleri, bir çok bayanın derdine derman olmuş durumdadır. Mandal montaj işi, çakmak montaj işi, kına paketleme işleri gibi bir çok iş modeli, yazın olduğu kadar , kışın yapılamıyor.

Fakat örgü örmeyi bilen bayanlar kışın, evlerinde hırka örebilir, kazak örebilir, çorap örebilir ve bu şekilde kendilerini idare ederek ailelerine katkıda bulunabilirler. Üretmiş oldukları ürünlerin satışını, ister sitemizde yorum atarak , dilerse de facebook fan sayfamıza resimlerini de atarlar ise, bir çok kullacı ile iletişime geçebilirler.

Fakat aynı durum erkekler için geçerli değildir maalesef. Bir önceki konumuzda iki örnek vermiştik, çakmak işleme ve lüle taşı ile tesbih yapmak gibi. Ama bunların dışında dışarıda da çalışabilecekleri bir çok yeni iş fikirleri var aslında.

Erkekler için;

Kışın Evde Para Kazandıran işler

Havaların kar ve yağışlı geçmesiyle birlikte, evleri tadilat isteyen, çatı aralarından su sızdıran, bacaları tıkalı olan bir çok insan, tamirat için işçi aramaktadır. Böyle işlerin ücreti de oldukça iyidir.

Özellikle mevsimlik işçiler genellikle inşaatlarda çalıştıkları için, çatı hakimiyeti epeyce vardır. Bu kişiler,kiremitlerin altından sızan suları engellemek için, çalışabilirler. Aynı şekilde bacası tıkalı olan kişilerinde, baca tamiratını yapabilirler.

Odun ve kömür satan ardiyelerin bir çoğunda, teknolojik aletler kullanılsa da, bu aletlerden elinde olmayan bir çok firma var. Bu firmalar kışın odun kıracak işçi aramaktadır. Yani erkek dediğin ekmeğini taştan çıkartmalıysa, gerekirse gider ardiyeler de odun kırar, ekmeğini yine bulur.

Cümle kuruş şeklim belki biraz kaba olduysa affola. Unutmayın, işsiz bir memleket yoktur, Halkı tembel memleket vardır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu