Evde Ek iş

Evde yemek yaparak para kazanma yolları

Evde yapılması çok tercih edilen işlerden birisi de, Evde yemek yaparak para kazanma amacı ile evde yemek yapma işidir. Özellikle evde çalışmak isteyen annelere uygun iş tipidir. Evde yemek işini veren firmalar çevremizde sıklıkla bulunan firmalardır. Bunun nedeni ise son derece basittir. Çünkü kültürümüzde yemeğin küçümsenemeyecek bir yere sahip olması nedeni ile insanlar yemek işine ayrı önem göstermektedir.

Aileniz ve arkadaşlarınız yemekleriniz için size övgüler yağdırıyor ise bu marifetinizi evden çalışabileceğiniz hemde iyi bir getirisi olan düzenli bir işe çevirebilirsiniz. Şimdi sıra evde yemek yaparak para kazanma işine nasıl başlanacağı ve bu işten nasıl başarı sağlanacağı.

Evde yemek yaparak para kazanma işine girecekler için;

Kafanızda hangi tür yemekleri hazırlayacağınıza karar vermelisiniz. Daha önceden yapmadığınız veya bilmediğiniz yemekleri yapıp bunları satmaya kalkmayın. Hangi tür yiyecekte kendinize güveniyorsanız sizin yapmanız gereken yiyecek bu olmalı . Örneğin tatlı konusunda üzerinize yoksa o zaman sizin bu yemeğe öncelik vermeniz gerekiyor. Yemek yapma işinde malzemelerin çoğu evinizde bulunmaktadır bu malzemeler eğer yetersiz kalıyorsa biraz mutfak alış-verişinin size bir zararı olmaz.

Çevrenize,Ailenize,Arkadaşlarınıza yapmış olduğunuz yemek yapma işinden bahsedin. Çünkü ufak çaplı başladığınız bu işte pazarlama stratejisi isminizin kulaktan kulağa yayılması ile size yeni alternatif pazarlar sunar hatta biraz daha ile giderek  çevrenizdekilere broşür, el ilanı dağıtarak kendi reklamınızı yapın az dahi olsa sosyal etkinlik aktivitelerinde yapmış olduğunuz yiyecekleri dağıtın. Bunun amacı ne kadar fazla sayıda insan tanırsanız o kadar fazla iş yaparsınız.

İnsanların hoşuna gideceği, muhitinde bulunduğunuz yöresel lezzetlerle birlikte yeni çeşitte yemekler deneyin. Restaurantlara ve pastahanelere anlaşıp ürünlerinizi satmayı deneyin. Böylelikle evde yapmış olduğunuz yemekler için yeni pazarlar bulursunuz hemde para kazanmakla kalmaz reklamınızı da yapmış olursunuz.

Evde yemek yaparak ne kadar para kazanabilirim ? 

Sorusuna ise genelleme yaparsak 20 kişiye yemek yapan bir kişi masraf giderleri hariç 1000 tl para kazanmaktadır yine çevremizde bu işle ilgilenen ev hanımlarını dikkate alacak olursak aylık 900 tl den 2500 tl ye kadar kazanmanız mümkün olacaktır. 

Siz ev hanımlarımıza küçükte olsa bir fikir verebildiysek ne mutlu bize is-bul.gen.tr ailesi olarak sağlıklı bol kazançlı günler dileriz.

 

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. evımde toplu yemek yapabilrim iş yerleri için günlere davetlere de poça börek sarma yapabilrim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu