Evde Ek İş İmkanı

Evde Ceviz Kırma işi

Neredeyse bütün aile ortamlarında, geçim sıkıntısı yüzünden sorunlar çıkmakta ve insanlar ek gelir kazanma yolları aramaktadırlar. En çok ta erkeklerden çok bayanların aradığı, evde hem ev işlerini yapıp, arta kalan zamanlarınıda değerlendirmek adına, bir çok farklı ev işleri modeli mevcuttur. Bayanlar için diyoruz çünkü, erkekler açısından duruma baktığımız zaman, 8 saatlik bir çalışma sürecinin ardından, eve zaten yorgun bir şekilde gelen kişi için evde çalışması, yaptığı iş açısından ne kadar sağlıklı olabilir. Bayanlar için evde yapılabilecek iş türlerinden biride evde ceviz kırma işi olup, süreklilik arz eden bir iş koludur.

Evde Ceviz Kırma işi

Bir çoğumuzun evlerinde bol miktarda bulunan, bilhassa bayram zamanlarında insanların bolca aldığı ve sofralarımızı süsleyen ceviz, bildiğiniz gibi sert ve kalın kabuklu olması sebebi ile, kabuğu ve içini ayırması biraz zordur. Aslında kabuk ile içi ayrımından ziyade, ayırım yaparken bazen un ufak oluyor buda en can sıkan kısmıdır. Baklavacı gibi özellikle tatlı imal eden firmalar, sırf bu iş için ayrı eleman tutmak yerine, ihtiyaçlarını karşılayacak olan cevizleri evlere göndererek, hem ev hanımlarına evde ceviz kırma işi ile para kazanma imkanı sağlıyorlar, hemde eleman sorununu bu şekilde çözmüş oluyorlar.

Evde Ceviz Kırma işi

Başınızda hadi hadi diyen bir patron bulunmayan, kendi işinizin kendi patronu olmak için bu işi değerlendirebilirsiniz. Ceviz çabuk karardığı için ceviz kırma işi veren firmalara bu işin teslimi haftalık olarak yapılmaktadır. Bunun karşılığında ise kilosunu 8 ile 10 TL arasında iş veren firmaya vereceksiniz. Yani 10 kilo ceviz içi için kazanacağınız ücret 100 TL olacaktır.

Her işin muhakkak bir zorluğu vardır. Bu iştede ilk zamanlar zorluk çekebilirsiniz fakat zamanla alışacaksınızdır. Dikkat etmeniz gereken nokta, ceviz kırarken içinin parçalanmamasına özen gösterin, Aşırı şekilde un ufak olmuş ceviz parçaları hem firmanın işine yaramayacak hemde iş veren gözünde kötü bir çalışma izlenimi oluşturacağı için, diğer iş verimlerinde sorun olacaktır.

Ekip ile yapılan çalışmalar her zaman tercih edilmektedir. Eğer ki imkanınız var ise sizlerde ekip ile çalışın. Hem iş daha çabuk yürür ve zevkli hale gelir, hemde aranızda iş paylaşımı olacağı için herkes yapacağı işi bilir. Tek çalışmaya kalkarsanız, hem cevizi kırmak ile uğraşacaksınız hemde kırılan cevizin içini ayırmakla uğraşacaksınız. Tabi birde ocağınız başında yemek vs var ise otur kalk derken, işinizden fazlada bir verim alamayabilirsiniz.

4.4/5 - (Toplam Oy Sayısı: 10)

Kullanıcılar bunları da aradı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu